5. Geleneksel Ramazan İftarı

Sadefe Federasyon olarak evde saglık hastaları, bakım hastaları ve gönül komşuları ile buluştuğumuz 5. Geleneksel Ramazan İftarımıza yogun ilgi gösterilerek 650 misafiri konuk ettik. İftarımıza Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çankaya Kaymakamlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu yetkilileri ve çok sayıda hasta ve hasta yakını katıldı.

Sayın Çankaya Kaymakamımız Kadir Çakır, katılan hasta ve hasta yakınlarıyla yakından ilgilenerek ramazan ayının yardımlaşmak ve paylaşmak olduğunu belirtti. Diğer çevre ilçelerdende gelen taleplerle ilgileneceğini belirterek devletimizin sosyal bir devlet olduğunu 3 milyon suriyeliye bakan bu devletin kendi insanıda çaresiz bırakmayacağını ve sorunlarla ilgileneceğini vatandaşlarımızla paylaştı.

SGK kurum Başkanı Selim Bağlı SUT'da yapılan son değişiklikler ve hastalarımızın menfaatine olan uygulamalardan bahsetti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü İshak Çiftçi evde saglık ve bakım uygulamalarının önemine değinerek yapılacak olan işlerin çok olduguna değindi. Bu iftarımızın yapılmasına vesile olan hayırseverlerden Allah razı olsun.

Daha Fazla Göster

© 2015 SADEFE

Oğuzlar mahallesi Barış Manço caddesi 1388. sokak 52/6 Balgat / Ankara

Telefon:

0(312) 231 20 08